01 Şubat 2017 Çarşamba 12:36
YILDIZLAR ŞAHİDİM DİZİSİNDE ROL ALAN ÖZGÜR EMRE YILDIRIM OTOBİYOGRAFİSİ

 Ela gözlü yakışıklı mı yakışıklı olan oyuncu, 1983 doğumlu yani 33 yaşında. Aslen İstanbullu olan genç oyuncu , Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitim alan yeteneklerden biri.  Başarılı oyuncu mesleğine olan ilk adımını Al Gülüm Ver Gülüm dizisi ile atmıştır. Çok ilgi gören bu dizi oyuncunun da yıldızının parlamasına vesile olmuştur.  Akrep burcu olan ve özelliklerini tamamen taşıdığını söylediği ünlü oyuncu, yer aldığı  ilk  projeden sonra , dizi ve filmlerde rol almaya devam etmiştir.

Özgür Emre Yıldırım ATV ekranlarında yayınlanıp final yapan, kadrosunda  çok güçlü isimlerin olduğu Karadayı dizisinde rol almıştır. Burada bir kez daha dikkatleri üzerine toplayan genç kızların sevgilisi Özgür Emre Yıldırım, Karadayı dizisine Murat karakterini canlandrımak üzere dahil olmuştur. İki diziyle televizyonlarda izlenme fırsatı bulan oyuncu, yönetmenliğini Barış Atay'ın yaptığı Eksik adlı sinema filminde rol almıştır.

Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler’in başrolünü paylaştığı  ‘İkimizin Yerine’ adlı sinema filminde de yerini almıştır. Özgür Emre Yıldırım bu filmde ise Kudret karakterine hayat vermiştir. Oyuncunun diğer rol aldığı dizi ve filmler şunlardır: 2017 - Yıldızlar Şahidim, 2016 - Aile İşi, 2015 - Eksik (Sinema Filmi), 2015 - Bir Gece (Sinema Filmi), 2014 - Sarmaşık (Sinema Filmi),  2014 - Karadayı 3. Sezon, 2013 - Şevkat Yerimdar (Sinema Filmi), 2013 – Vicdan, 2013 – Otisabi, 2013 - Kahireli Palas, 2011 - Film (Sinema Filmi), 2010 - Kayıp Madalyon,2010 - Elde Var Hayat, 2010 - Al Gülüm Ver Gülüm .

 Genç kızların sevgilisi olan yakışıklı oyuncu, Eksik adlı filmdeki üstün başarısından dolayı Adana Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü fazlasıyla  almaya hak kazanmıştır.

Oyuncunun son olarak yer aldığı proje ise  TV'de yayınlanmaya başlayan Yıldızlar Şahidim dizisi olmuştur. Yetenekli oyuncu ilgi gören bu dizide Kubilay karakterine can veriyor.  Bu dizi dinamik kadrosuyla reyting rekorları kıracağa benziyor.

 

Son Güncelleme: 01.02.2017 12:38
Yorumlar

Google+'da Paylaş