01 Şubat 2017 Çarşamba 21:43
Vatanım Sensin Yunan Komutanı Vasili Gerçek Adı?Nereli,Yaşı,Tarihteki Yeri
 Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde karşımıza çıkan oyunculardan birisi de Baki Davrak oldu. Vatanım Sensin Yunan Vasili olarak bilinen Baki Davrak kimdir? Kaç yaşında nerelidir? Boyu yaşı kilosu gibi merak edilen bilgileri sizler için sayfamızda hazırladık.

Baki Davrak Vatanım Sensin Yunan Vasili kimdir?

1971 Almanya doğumlu olan Baki Davrak Türk asıllı bir oyuncudur.  Almanya'da hayatını sürdürmekte olan başarılı tiyatro oyuncusu aynı zamanda Avrupa'da birçok televizyon dizisinde rol almıştır. Türk sinemasında da filmleri bulunmaktadır. Bu filmlerini baktığımızda Fatih Akın tarafından çekilen ve herkes tarafından beğeni kazanan "Yaşamın Kıyısında" adlı filmde rol alan Baki Davrak, bu filmde Alman dili profesörü bir Türk olan Nejat Aksu karakterini canlandırmıştır. Yaşamın Kıyısında filmi 2007 Cannes Film Festivali en iyi senaryo ödülüne layık görülmüş bir filmdir.
Ünlü oyuncunun rol aldığı filmler e baktığımızda 2011 yılında yayınlanan İlker Aksum gibi oyuncuların da dahil olduğu  "Bizim Büyük Çaresizliğimiz" ve 2014 yılında gösterilen Selma Ergeç, Murat Yıldırım gibi isimleri olduğu "Kırımlı" adlı sinema filmleri bulunmaktadır.

Türkiye'de ilk kez Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin isimli dizide izleyici karşısına çıkmıştır Halit Ergenç , Bergüzar Korel, Şebnem Hassanisoughi gibi başarılı oyuncularla birlikte rol alan Baki Davrak, dizide Yunan Komutanı Vasili karakterini canlandırmaktadır.

Son Güncelleme: 01.02.2017 21:47
Yorumlar

Google+'da Paylaş