02 Şubat 2017 Perşembe 19:57
Vatanım Sensin Vasilisin Oğlu Leon (Boran Kuzum) Kaç Yaşında,Göz rengi,Saç Rengi
1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı oyuncu Boran Kuzum, Üniversite eğitimini  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Tiyatro Oyunculuk Bölümü'nde yapmıştır. ilk kez ekranların karşısına 2015 senesinde Analar ve Anneler adlı dizide kendini gösterme fırsatı bulmuştur.

Başarılı oyuncu daha sonra Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa karakterini canlandırmıştır. Şu an itibariyle de Kanal D dizilerinden  Vatanım Sensin adlı dizide Leon karakterini canlandıran Boran Kuzum, ayrıca reklam filmi ve kısa filmde de rol alarak ekran çalışmalarını devam ettirmektedir.

Kısaca fiziken Boran Kuzum’u tanımak gerekirse işte sayı ve açıklamalarla Boran Kuzum;

Yaşı
24 
Boyu
1.72 m
Kilosu
69 kg
Burcu
Kova
Göz Rengi
Kahverengi
Eğitim

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Tiyatro Oyunculuk Bölümü

Türk tiyatro ve dizi oyuncusu 17 Şubat 1993 İstanbul doğumludur.  İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü öğrencisidir. Henüz kariyerinin başında olan genç oyuncu ilk olarak Analar ve Anneler dizisinde rol aldı. Daha sonra Muhteşem Yüzyıl dizisine hayat veren oyuncu Genç Şehzade Mustafa karakterine hayat vermiştir.

Okulunu bitirdikten sonra çok hızlı bir şekilde meslek yaşamına adım atanBoran Kuzum, bu kısa zaman diliminde de birkaç dizi film rolü ve kısa film ve reklam filmlerinde görev aldı.

Geçtiğimiz yıl Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol alan Boran Kuzum, bu sezonda ise Leon karakteriyle Vatanım Sensin dizisinde rol alıyor. Bu dizide canlandırdığı Leon karakteri ne vazife yapar bir bakmak gerekirse, Boran Kuzum Leon karakterinde Yunan komutanı Vasili’nin oğludur. Leon, başarılı ve eğitimli ayrıca zekidir. En büyük sorunu ise babasıyla olan ilişkisidir. Hiç bir şekilde babasının gözüne girememiştir.Hata yapmamaya vazifesini eksiksiz yerine getirmeye çalışmaktadır.

Son Güncelleme: 30.11.2016 21:20
Yorumlar

Google+'da Paylaş