21 Kasım 2016 Pazartesi 12:29
Muhteşem Yüzyıl'a Yeni Katılan Metin Akdülger Kimdir?Daha Önce Oynadığı Diziler Neler?

Yeni sezona giriş yapacak Muhteşem Yüzyıl dizisinin fragmanları yayınlanmaya başladı .Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Murad Han’ı canlandıran Metin Akdülger ‘in kim olduğu ,sevgilisinin olup olmadığı merak edilmeye başlandı. Peki kimdir Metin Akdülger? 

Muhteşem Yüzyıl  Kösem dizinde  Sultan Murad Han’a hayat veren isim Metin Akdülger. Metin Akdülger en son Medcezir isimli dizide rol aldı .Bir ara ekranlardan uzak kalan yakışıklı oyuncu Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile ekranlara geri dönüş yaptı. Metin Dülger iddialı yapımlardan biri olan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Kösem sultanın oğlu IV .Murad’ı  canlandırıyor.

Yeni sezona giriş yapacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dev oyuncu kadrosu ile dikkat çekmeye başladı. Fragmanları yayınlanan dizi  izleyiciyi heyecanlandırdı. Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni sezonda Foxtv ekranlarında izleyici ile buluşacak.
Metin Akdülger kimdir?

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Kösem sultanın oğlu IV .Murad’ı canlandıracak olan Metin Akdülger 1988 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Göçmen bir ailenin çocuğu olan  MetinAkdülger tiyatroya  başlamadan önce arkadaşları ile kısa film çekti.2006 yılında Koç Üniversitesinde  Uluslararası  İlişkiler bölümünü okudu. Oyuncu 2010 yılında Seni Aptal Romeo oyunu ile  tiyatroya adım attı.

Metin Akdülger ilk sinema deneyimini 2011 yılında yaşadı. Oyuncunun ilk filmi Genco Tanay  Ülgen’in yönettiği Kahraman filmidir. Kendini geliştirmek isteyen oyuncu  MerveTaşkan ve Coşku Cem Akkaya’dan oyunculuk dersler aldı. Metin Akdülger asıl çıkışını Ali Bilgin’in yönetmenliğini yaptığı Medcezir isimli dizi ile yaptı. Medcezir’deki Orkun karakteri  ile  dikkat çekmeyi başardı.2015 yılında Medcezir dizisi bitince televizyona bir süre ara veren oyuncu  Analar ve Anneler dizisi ile ekranlara geri döndü. Yetenekli oyuncu  yeni sezonda  Foxtv ‘de ekrana gelecek Muhteşem Yüzyıl Kösem’de IV. Murad’ı canlandıracak.

Son Güncelleme: 21.11.2016 12:38
Yorumlar

Google+'da Paylaş