20 Ocak 2017 Cuma 23:08
Muhteşem Yüzyıl Kösem Ayşe Sultan kimdir ölecek mi Tarihte Nasıl Ölmüştür

Fox Tv ekranlarının en çok takip edilen dizileri arasında yer alan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. Dizinin karakterlerinden olan Ayşe Sultan ile ilgili bilgiler sizlerle!

Cuma akşamları yayınlanmaya devam eden Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde öneli gelişmeler yaşanıyor. Farya’ya düzenlenen linç girişiminin ardından Ayşe Sultan suçlanıyor. Bunun ardından Kösem ise Ayşe Sultan’a çok ciddi ceza veriyor. Ayşe Sultan’ın ölüp ölmeyeceği ise henüz belli değil.

Ayşe Sultan kimdir?

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde geçen Ayşe Sultan Sultan Murad’ın hasekisi ve evlatlarının da anasıdır. Sultan Murad’ın yanına valide Sultan Kösem tarafından verilen Ayşe Sultan’ın mutlu hayatı Farya’nın gelişi ile birlikte yıkılır. Ayşe Sultan ise Sultan Murad’ı sevmekten asla vazgeçmeyecektir.

SON BÖLÜM ÖZETİ:

Sultan Murad Anadoluda isyanı bastırmak için Bergama kalesi önüne gelir ve ekibi ile birlikte kaleye girmek için inanılmaz bir plan yaparlar. Bergama kalesine sızan Sultan Murad ve ekibi pusuya düşmekten kurtulamazlar.

Ahalinin linç etme girişiminde bulunduğu Farya ise saldırıdan son anda kurtulur. Aldığı acı haberin ardından kaderi ise tamamen değişecektir. Kösem Sultan ise Farya’ya saldıranları cezalandırmaktan geri durmaz.

Ayşe Sultan’ın saldırıyı düzenlediğine dair bir delil olmasa da Farya bunun Ayşe tarafından yapıldığına da emindir. Acıdan gözü dönen Farya ise Ayşe’yi suçlar.

Kasım’ın cezalandırılması ile birlikte Şehzade İbrahim’in korkuları gün yüzüne çıkar. Kendini odaya kapatan İbrahim için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Son Güncelleme: 21.01.2017 11:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş