25 Kasım 2016 Cuma 21:58
Muhteşem Yüzyıl Kösem 3.bölüm fragmanı nefesleri kesiyor 1 Aralık Cuma Fox Tv
 Fox Tv’nin yeni dizilerinden bir tanesi de Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi oldu. 2.sezon ilk bölümü ile geçtiğimiz hafta yayınlanan sevilen dizi bu hafta da 2.bölüm ile yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl Kösem ile ilgili bilgiler sizlerle..

 

Cuma akşamlarına oldukça iddialı bir dizi geldi. Başrollerinde Metin Akdülger, Nurgül Yeşilçay, Farah Zeynep Abdullah, Caner Cindoruk gibi isimlerin yer aldığı ve bu sene itibariyle 2.sezonun içerisinde yer alan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde heyecan kaldığı yerden devam ediyor.

2.bölüm ile 25 Kasım Cuma akşamı ekranlarda olan dizinin son bölümünde yaşanan gelişmeler ise şu şekildeydi;

Son Bölüm Özeti:

Kösem Sultan uzun bir süredir imparatorluğun başında Sultan IV.Murad adına yönetmektedir. Sultan Murad ise artık kendisinin zamanı geldiğini düşünür ve tahtı devralmak ister. Hainler ise duruma isyanla karşılık verir. Osmanlı felaketin eşiğine gelmiştir.

Sultan Murad ise kendi otoritesini sağlama almak için yeni kararlar alır. En önemli karar ise Validesi Kösem Sultan’ın naibeliğine son vermek olacaktır. Osmanlı tarihi ilk kez anne ile oğlun taht kavgasına tanıklık eder.

Faria bethlen ise Macar Prensesidir ve amcası tarafından gasp edilen taht için Sultan Murad’dan yardım ister. Ancak prenses Faria Sultan Murad’a aşık olacağını ve ona evlatlar vereceğini aklının ucundan bile geçirmez.

Bağdad ve Revan’ı fethederek yeni zaferler kazanan Sultan Murad ise adım adım Osmanlı’nın yeni sahibi olacaktır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi her Cuma saat 20.00’de Fox Tv’de!

Son Güncelleme: 24.11.2016 21:49
Yorumlar

Google+'da Paylaş