01 Aralık 2016 Perşembe 12:03
İçerde dizisi Melek (Bensu Soral) KİMDİR?
Ekranların sevilen dizisi İçerde 'de Melek karakterini canlandıran Bensu Soral 2 Şubat 1991 Bursa doğumludur.Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde eğitimine devam eden Soral bir diğer oyuncu Hande Soral'ın kız kardeşidir.

Güzel ve yetenekli oyuncu Bensu Soral 2012 yılında İlk defa Yol Ayrımı dizisi ile televizyon ekranlarına çıktı. Güzel oyuncu Bensu Soral Bursa'da bulunan İnegöl Anadolu Lisesi'nde öğrenim gördü.

Bursa'da bulunan İnegöl Anadolu Lisesi'nde öğrenim gördü.Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'de grafik üzerine öğrenim görmeye devam etmektedir. Ablası Hande Soral'ın da desteğiyle oyunculuğa başladı. İlk defa Yol Ayrımı dizisi ile televizyon ekranlarına çıktı. Vicdan dizisinin oyuncu kadrosunda yer aldı. 

Daha sonra Boynu Bükükler isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray'ı, 2015'te ise Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırdı. Ayrıca Murat Dalkılıç'ın "Kader" şarkısına çekilen klipte yer almıştır. Oyuncu şimdilerde 'İçerde' adlı dizi ile yayın hayatına geri dönüş yapmıştır. Hande Soral'ın kardeşidir.
Son Güncelleme: 01.12.2016 12:04
Yorumlar

Google+'da Paylaş