21 Aralık 2016 Çarşamba 21:04
Ertuğrul Gazinin Eşi Halime Hatun Nasıl Yaşamış nasıl Ölmüş?-1
 Televizyon ekranlarının reyting rekortmeni olan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon bölümleri ile TRT ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Diriliş Ertuğrul yeni sezon yeni oyuncular dahil oldu senaryosu ve oyuncuları ile izleyiciden büyük beğeni kazanan Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan oyunculardan birisi de dizinin en güçlü karakteri olan Halime hatunu canlandıran Esra Bilgiç oldu. Esra Bilgiç kimdir ?Nerelidir eğitim durumu hayatı ve biyografisi ile ilgili merak edilen bilgileri sizler için sayfamızda hazırladıkça sunmaya devam edeceğiz.

Esra Bilgiç kimdir

 14 Ekim 1992 tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncumuz Ankara'dadır. Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı Halime Hatun karakteri ile gerek sergilediği performans gerek ise güzelliği sayesinde herkesi büyüleyen oyuncu Esra Bilgiç 22 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu olan Esra Bilgiç u bölümün ardından Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde başarı ile tamamlamıştır. 1.77 boyunda olan oyuncumuz daha önce hiç bir dizide rol almamıştır kendisini ilk olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde izlediğimiz Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırarak sergilediği başarılı performansı ile herkesin beğenisini kazanmıştır. Esra Bilgiç oyunculuğun yanı sıra moda tasarımı ile de yakından ilgilenmektedir .

Ertuğrul Gazinin Eşi Halime Hatun Kimdir

Ertuğrul Gazi’ nin biricik zevcesi ve Osman Bey’ in annesi Halime Hatun Türkmen bir ailenin çocuğudur. Osman Bey, Gündüz Alp ve Gazi Sarı-Batı Savcı Bey olmak üzere üç yiğit yetiştiren Halime Hatun eşi Ertuğrul Gazi'nin daima beğenisini kazanmıştır. Dönemine damga vurmuş bir devlet olan Osmanlı İmparatorluğunun kurucusunun annesi olan Halime Hatun 1281 yılında ölmüştür. Halime Hatun'un mezarı Ertuğrul Gazi türbesinin bahçesinde bulunmaktadır.

Son Güncelleme: 30.11.2016 20:53
Yorumlar

Google+'da Paylaş