12 Ocak 2017 Perşembe 11:37
Diriliş Etuğrul Helena kimdir Burçin Abdullah hayatı
 TRT1 ekranlarının fenomen dizileri arasında yer alan ve her bölümü reytinglere damga vuran Diriliş Etuğrul dizisinin oyuncu kadrosuna yeni bir isim daha katıldı. Helena karakterini canlandıran Burçin Abdullah ile ilgili bilgiler sizlerle!

 

Son olarak 11 Ocak Çarşamba akşamı ekranlarda olan Diriliş Etuğrul dizisinin oyuncu kadrosuna yeni bir isim daha katıldı. Helena karakterini canlandıran Burçin Abdullah ile ilgili bilgiler sizler için hazırladık.

Burçin Abdullah kimdir?

Burçin Abdullah 22 Temmuz 1987 tarihinde dünyaya gelmiştir. Dizi ve sinema oyuncusu olan güzel oyuncu Bursa’da doğmuştur. 30 yaşında ve yengeç burcu olan Burçin Abdullah Romanya’dan göç eden Tatar bir ailenin kızıdır.

İstanbul’da özel bir liseden mezun olan Burçin Abdullah Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü kazanmıştır. Burada mezun olduktan sonra Amerika’da yüksek lisans yapan Burçin Abdullah ABD’de oyunculuk ve drama eğitimleri almıştır.

1998 yılında başrollerinde Bennu Gerede, Bedri Baykam gibi isimlerin yer aldığı Parçalanma filminde rol alan Burçin Abdullah bir döneme damgasını vuran Üvey Baba dizisinde Lamia adlı küçük kızı canlandırdı.

2007 yılında Yalova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda Hangisi Babası adlı tiyatro oyununda rol alan Burçin Abdullah son olarak 2016 yılında Selim Gülgören, Emir Benderlioğlu ile birlikte Bol Şans adlı filmde rol almıştır.

Son Güncelleme: 12.01.2017 11:37
Yorumlar

Google+'da Paylaş