21 Kasım 2016 Pazartesi 13:51
Cevdet Binbaşı Kimdir?İzmir'in Kurtuluşunda Rolü Nedir?Gerçekte Cevdet Binbaşı Var Mıydı?
Vatanım Sensin isimli dizinin başlaması ile izleyiciler Cevdet Binbaşının gerçekte olup olmadığını merak etmeye başladı. Tarih sayfalarını karıştırmaya başlayanlar Cevdet Binbaşı adına rastlayamadı .Gerçekten Cevdet Binbaşı yok muydu? dizide yaşananlar hayal ürünü müydü?

Vatanım Sensin yayınlandığı ilk bölüm ile izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başardı .İzmir’in kurtuluşunda Cevdet Binbaşı’nın rolü var mı yoksa Cevdet Binbaşı hayal ürünü mü diye izleyiciler merak etmeye  başladı.

Yayınlandığı ilk bölüm ile büyük beğen toplayan Vatanım sensin isimli dizi Azize ve Cevdet’in aşklarını konu ediniyor .Bunun  yanında Vatan Sevgisi de anlatılıyor .İzmir’in İşgalinin anlatıldığı Vatanım Sensin’deşok gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.
Kayınvalidesi  ve üç çocuğu ile kendini zorlu bir mücadelenin ortasında bulan  Azize çocuklarını yetiştirmeye çalışır. Kocası olmadan üç çocuğunu yetiştirmeye çalışan Azize çocuklarının ayrı ayrı derdi ile uğraşırken İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılır. Bilmiyorlar ki bu işgalin kendilerine kaybettikleri birini geri vereceğini .
Cevdet’le ilgili 3 farklı teori bulunuyor

Sosyal medyada Cevdet’le ilgili çeşitli teoriler ortaya atıldı. Bunlardan ilki Binbaşı Cevdet’in esir düşüp hafızasını kaybettiği ,ikincisi Cevdet’in ilk bölümde karşısına çıkan Eşref’le işbirliği yapıp Yunan ordusuna sızdığı. Üçüncüsü ise yaşadıklarından sonra umudunu  tamamen kaybeden Cevdet ,gerçekten hain..

Vatanım Sensin Oyuncu kadrosu

Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Senan Kara (Veronika), Baki Davrak (Vasili),Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Kubilay Aka (Ali Kemal), Hakan Salınmış (Eşref),Şebnem Hassanisoughi (Eftelya), Celile Toyon (Hasibe),Aslı Omağ (Marika), Mert Denizmen (Yinon), Yasemin Szawlowski (Eleni), Emre Şen (Hacimihalis), Ercan Yazgan (Hristo)

Son Güncelleme: 21.11.2016 13:55
Yorumlar

Google+'da Paylaş