Canan Karatay’dan Ramazan Pidesi Uyarısı

118

İzmir’in Çeşme ilçesin de canan Karatay toplantıya katıldı ve katıldığı toplantı da bazı şeyleri dile getirdi. Her zaman yemeyin diyorum fakat yiyeceğinizden şüphe duymadığım için söylüyorum sadece avuç içi kadar yiyin. Ekmeği bölün tereyağı sürün veya doğal zeytinyağı sürün.

Ekmeğin içerisin de fazla miktarda şeker vardır. Buda sağlığa çok zararlıdır. Ekmek kan şekerin de yükselmeye sebep oluyor. İçerisin de şeker olduğu için yağlanmayı sağlıyor ve  kilo alımına neden oluyor. Buğdayın içerisin de bir madde bulunuyor oda bağımlılık yapıp kişinin çok ekmek yemesini sağlıyor. Bu nedenle mide genişlediği için de sürekli yeme ihtiyacı hissediyorsunuz. Bunları açıkladığım için fırıncılar bana olumsuz tepki veriyolar ama vermesinler. Çünkü oraya gelen unlar da katkı maddeleri bulunuyor. İçerisin de brömür denen maddeler bulunuyor buda kötü hastalıklara sebebiyet veriyor.

Meyve sularının içerisin de iyi olan hiçbir şey yok. Çocuklarınıza meyve suyu içirmeyin ayran süt içirin diye uyarılar da bulundu. Canan karatay suyun da ne kadar önemli olduğunu ve bol su içilmesi gerektiğini vurguladı. Aynı zaman da ben çiğköfte yiyerek büyüdüm. Çiğköftenin içerisinde ki kıyma güvenilir ise çiğköfte zararsızdır ve içerisinde ki baharatlar sayesinde de bakteri üremez dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here