Bir Kase Yoğurtla Menopoz Dönemini Rahat Geçirin

114

Probiyotikleri duymuşsunuzdur bunlar sağlımız açısından çok önemlidir.Dolayısıyla eğer bir bağırsak probleminiz varsa yoğurt tüketmeniz gerekir.Bu sindirim sisteminizin düzene girmesini sağlar.

Ayrıca yoğurt bağışıklık sistemimizi de güçlendirir.Vücudumuza bakteri alamamız gerekir tabi  almamız gerekenler faydalı bakterilerdir ve bunlar yoğurt  içinde çokça bulunur.

Yoğurt tansiyonumuzu düşürür.Gün içinde tükettiğimiz sağlıksız ürürnler yüzünden tansiyonumuz yükselebilir bu yüzden günde bir kase tam yağlı yoğurt tüketmemiz gerekir.

Yoğurt d vitamini açısından oldukça zengindir.Bundan dolayı  yoğurt osteoporozu yani kemik erimesini önleyici özelliği de vardır.Yoğurtta ki kalsiyum ve D vitamini özellikle menopoz dönemindeki  bayanlar için oldukça önemlidir.Çünkü bu dönemde bayanlar kemik erimesine daha yatkın oluyorlar.

Bize tokluk hissi verir.Günde tüketilen bir kase yoğurt  açlığımızı giderir.Böylece yoğurt tüketerek hem tok hissetmiş olursunuz hem sağlıklı bakterileri vüdunuza almış olursunuz.

Yoğurt bizleri maya mantarlarının sebep olduğu enfeksiyonlardan da korur.Yoğurdun maya ile dolu olduğunu biliyoruz  bu mayalar vücudumuzun  sindirim sistemi bölümünde oluşan mantarlara da iyi geldiğini biliyoruz.Ayrıca yoğurt vajina bölgesindeki mantarlara iyi geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here